DetskiHerci.sk je databázou slovenských detských hercov, ktorí účinkovali v hlavných či vedľajších detských úlohách v slovenských a českých filmoch, televíznych seriáloch, v reklamách či dabingu. Kritériom pre zaradenie do databázy je herecká aktivita (účinkovanie v hlavnej či vedľajšej úlohe filmu, TV seriálu, v reklame, dabingu, rozhlasovej hre či divadelnom predstavení) vo veku do 17 rokov.

Databáza je rozdelená na sekciu súčasných hercov (t.j. tých, ktorí ešte nedosiahli vek 18 rokov) a bývalých (v súčasnosti už dospelých) detských hercov. Databáza obsahuje filmografiu herca do veku 17 rokov a postupne budú pribúdať stručné životopisy, odkazy na profily + aktuálne informácie o pripravovaných filmoch.
Ďalšou časťou stránky je databáza filmov a TV seriálov.

Súčasťou stránky je aj kalendár narodenín súčasných a bývalých detských hercov, u ktorých sa podarilo dohľadať dátum narodenia.

Databázu môže doplniť ktokoľvek zaslaním e-mailu na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., príp. cez tlačidlo Opraviť pri už zaradenom hercovi. Na doplnenie, opravu informácie, či ohodnotenie herca alebo filmu hviezdičkami nie je potrebná registrácia.
Registrácia je potrebná len v prípade, ak chcete napísať komentár.

Uvítame, ak sa ozve bývalý detský herec s doplňujúcimi informáciami o svojej detskej hereckej kariére. Ak máte doma mladého talentovaného herca/herečku, radi uverejníme informácie a fotografie o najnovších hereckých aktivitách a úspechoch.

Žiadosť o uverejnenie nového herca v databáze by mala obsahovať stručný životopis, kde bude uvedené:
- dátum alebo rok narodenia
- kedy sa prvý krát prejavil herecký talent
- účasť v konkurzoch do filmu/seriálu
- návšteva dramatických, speváckych či tanečných krúžkov
- filmografia, účinkovanie v reklamách, divadelných hrách, dabingu
- záľuby, športy, špeciálne schopnosti

Privítame nové nápady, akým smerom by sa mohol projekt posunúť.
Chceli by sme rozšíriť databázu o mladých divadelných a muzikálových hercov, založiť rubriky o dianí v Detskej rozhlasovej dramatickej družine, o histórii a súčasnom dianí v LUDUSe, doplniť chýbajúcich detských dabingových hercov a hercov z relácie Zlatá brána.

Veľká vďaka za aktívnu spoluprácu na doplnení obsahu databázy a propagácii stránky patrí Oliverovi Oswaldovi, Jakubovi Horákovi, Markusovi Filipkovi, Marekovi Drmelovi, rodičom Tobiasa Krála, Sabriny Grlákovej, Sáry Suchovskej, Dominika Budinského, Noemi Porackej a Nataly Kurtyovej.